תמונה

איך להזמין מחו"ל: סקייטבורד

כמו שהבטחנו, נתחיל לתעד הזמנה של מוצרים מחו"ל דרך האינטרנט, בתקווה לגלות את האומנות השחורה שמאחורי קביעת המכס וההיטלים השונים, וכך אולי להקטין אותם למינימום. כדי שיהיה אפשר להשוות בין המקרים השונים, יהיה לכל הפוסטים מבנה קבוע של שאלות ותשובות.

הפעם בסידרה: סקייטבורד, לא הגאדג'ט הקלאסי (בטח לא מבחינת גודל החבילה). את הסוג הספציפי שחיפשנו, mini longboard, קשה מאוד להשיג בארץ ויצאנו לחפש אחד באינטרנט. הקריטריונים היו (למתעניינים): סקייט "complete" (כלומר בנוי ומוכן לשימוש), עם גלגלים רכים וגדולים יחסית (שמתאימים לנסיעה ממקום למקום ברחוב, ופחות לטריקים וקפיצות), שיהיה לו סטייל (אבל שלא ייראה כמו דגם לכוסיות). הבחירה נפלה על ה-Rasta Native של Sector9, שענה על כל הדרישות באופן מושלם.

לצורך הדו"ח החלטנו הפעם ללכת לגמרי "לפי הספר" ולא לנסות לחסוך או לחתוך פינות בשום מקום. בחרנו חנות רצינית וידועה (Skate Warehouse), והזמנו דרך FedEx. התוצאות לפניכם:

S9RC2CMP-22

מה המוצר? סקייטבורד Rasta Native של Sector9 + כפפות Wrist Guard

למה לקנות בחו"ל? אי אפשר להשיג בארץ

מה המחיר במקור? $140 לסקייט, $13 לכפפות, ביחד 582 ש"ח, מחיר מעולה.

סוג המשלוח והמחיר: FedEx International Priority (החנות לא מאפשר משלוח זול יותר). ההזמנה בוצעה ביום שלישי, החבילה הגיעה יומיים אחר כך, ביום חמישי בבוקר(!!). המשלוח יקר במיוחד (החבילה שוקלת 3.5 ק"ג) ועלה $63 נוספים.

מיסים והיטלים: 82 ש"ח מכס (10%), 149 ש"ח למע"מ (כולל מע"מ על המכס), 7.73 ש"ח דמי אחסון, 103.68 ש"ח דמי טיפול, 4.74 ש"ח אגרת מחשב (מה זה?), 20.85 ש"ח א.ביטחון שחרור מהיר (ומה זה?). סה"כ 368 ש"ח

מה המחיר הכל-כולל-הכל? 1,190 ש"ח. רחוק מלהיות מציאה.

יש בעיות בהתאמה לארץ? לא, נוסע סבבה.

מסקנות: אכלנו אותה. המשלוח היקר הקפיץ את מחיר החבילה וגם את המכס (שמחושב לפי המחיר+המשלוח). בפעם הבאה צריך למצוא חנות שתיתן אפשרות משלוח איטית וזולה יותר (או למצוא דוד שנוסע לקליפורניה ויהיה מוכן לקחת איתו סקייט במזוודה).

הזמנתם מוצר מחו"ל לאחרונה? נשמח לשמוע את כל הפרטים. צרו איתנו קשר ונפרסם את הדו"ח שלכם. תהילת עולם מובטחת לכותב!
Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/mmatty/webapps/mobo/wp-content/themes/convergence/single.php on line 72