תמונה

סקירה: מסגרת דיגיטלית Kodak M1020

ה-M1020 היא מסגרת נאה עם איכות תמונה מצוינת, שתגרום לתמונות של הילדים להיראות טוב יותר מתמיד. אם אתם מוכנים להשקיע 800 ש"ח במסגרת דיגיטלית, הקודאק היא המתנה המושלמת לסבא ולסבתא.

המשיכו לקרוא את הסקירה המלאה:

לסבא שלי ז"ל היתה תמונה אחת בלבד מהילדות. בתמונה הוא מסורק למשעי, לבוש בחליפה מהודרת, נוטה מעט באלכסון וכולו רציני ומהורהר (כנראה שהצלם ציווה עליו לא לזוז). הילדים של היום מונצחים באלפי תמונות וסרטים עוד לפני שהם מגיעים לגיל שנה. הצילום הדיגיטלי הזמין-תמיד מביא לכך שכל שיהוק, שן חדשה או השפרצה באמבטיה זוכים לתיעוד מכמה זוויות. הפעוטות, מצידם לומדים אט-אט לא להיבהל מהפלאש ולא לעצום את העיניים. המוכשרים שבהם כבר יודעים לעשות פוזה למצלמה, ואת המוכשרים-אף-יותר כבר אי אפשר לצלם: הם מופיעים מטושטשים בצידו של הפריים כי הם מייד רצים לראות את התמונה שיצאה, עוד לפני שאבא הספיק לעשות פוקוס.

המסגרות הדיגיטליות הן חוליה טבעית במציאות הצילום החדשה הזו. קצת יקר מידי להדפיס את אלפי התמונות שהצטברו, ולאף אחד אין סבלנות להתחיל למיין, לסנן, לצרוב וללכת (ברגל!) לחנות הצילום כדי להדפיס אותן. בכל זאת, סבא וסבתא רוצים תמונות של הנכד כדי להשוויץ לשכנים. הפתרון (והמתנה המושלמת לחגים) הוא מסגרת דיגיטלית.

עד כה יצא לנו לרכוש כמה מסגרות כאלה, ותמיד הן נראו דומות למדי כך שבחרנו לפי המחיר. לפיכך, שמחנו מאוד כשהגיעה למשרד הקודאק M1020. זוהי מסגרת יקרה יותר מהמסגרות "הפשוטות" ורצינו לראות מה סבתא תקבל תמורת מחיר כפול.

kodak_Frame

כשמוציאים את המסגרת מן הקופסה ומתקינים אותה על הויטרינה פוגשים בתכונה המוצלחת ביותר שלה: לא צריך לדעת הרבה כדי להפעיל את המסגרת ולקבל תוצאות מצוינות: מחברים לחשמל, מכניסים את כרטיס הזכרון פנימה, מדליקים וזהו. המסגרת מייד נכנסת לפעולה ומציגה את כל התמונות לפי הסדר, עם מוזיקת רקע (אם הוספתם) וגם סרטי וידאו. בקודאק בחרו בטוב-טעם את אפשרויות התצוגה (יש די הרבה) והתמונות נראות מצוין. אנחנו מניחים שהרוב המוחלט של המשתמשים יהיו מרוצים מאוד מהקנייה כבר בשלב הזה, אבל ברשותכם נרד לפרטים:

המסגרת מגיעה עם ציפוי שקוף על צבע לבן, אבל בקופסה תמצאו עוד שני ציפוייים דמויי עץ (אה.. בסדר), כך שתוכלו להתאים אותה לרהיט החביב עליכם. החיבור לחשמל עובר דרך תעלה קטנה המאפשרת להסתיר אותו בקלות מאחורה (חייבים חשמל, אין אפשרות לסוללה). אפשר להעמיד את המסגרת כשהיא "בשכיבה" או "בעמידה" וגם לתלות על הקיר בלי בעייה (אם אתם הטיפוס שיודע לתקוע דיבלים). מלמעלה אפשר למצוא בקלות את כפתור עוצמת הקול ומתג ההדלקה, ומהצד יש יציאה לאוזניות וכניסה לסאונד (אם סבתא רוצה לשמוע מוזיקה מהאייפוד בזמן שהתמונות רצות?).

המסגרת תומכת המגוון רחב מאוד של מדיה. בעצם, בכל סוגי הכרטיסים שאנחנו מכירים (וגם אחד שלא הכרנו) ויש לה כניסת USB בנוסף. הזכרון הפנימי של המסגרת, 128MB מספיק לקומץ תמונות בלבד, ותיאלצו לקנות כרטיס זכרון נוסף. היא מגיעה עם תוכנה ל-PC המאפשרת פעולות בסיסיות בספריית התמונות שלכם, אבל מאחר ולא סופק כבל חיבור למחשב, לא ראינו טעם להתקין אותה.

איכות התמונה היא קפיצת מדרגה רצינית ממסגרות ה-"אין מותג" הזולות. זה עדיין לא אומר שהתמונה מדהימה, אבל בהחלט טובה הרבה יותר ממה שהתרגלנו אליו בקטגוריה, ואפשר לצפות בה גם מרחוק וגם מהצד. החומרה של קודאק משתלטת בלי בעיות גם על תמונות ענקיות (בהרבה מסגרות זולות תאלצו להקטין את התמונות לפני שתעבירו אל המסגרת). המסך גדול מאוד (10.1 אינצ') ברזולוציה מספקת של 800×480 פיקסלים והתמונה המתקבלת היא כאילו הזמנתם בחנות הדפסה בגודל 22×13, גדול בהרבה מגודל גלויה סטנדרטית. מעולה.

קצת תמוה שהמסך הוא בפורפורציה של 9:16 (כמו טלויזיית פלזמה). הרי רוב המצלמות מפיקות תמונות של 3:4, אז מה הטעם? ייאמר לזכותה של קודאק שהמסגרת יודעת לשמור על התמונות ביחס התצוגה המקורי שלהן  (לכאורה זה אמור להיות מובן מאליו, אבל לא. הרבה מסגרות שראינו עלולות למתוח תמונות לרוחב, ולהשמין את כל מי שבתמונה). ברירת המחדל של התצוגה משתמשת בשוליים של התמונות לאפקט של Pan איטי שנותן הדרת כבוד גם לתמונות המטופשות ביותר.

המסגרת יודעת לנגן וידאו בפורמט MPEG 1 ו-MPEG 4 באופן סביר מאוד (כולל הסאונד). תנועה מהירה מידי, או רזולוציה גבוהה מידי גורמים לירידה משמעותית בקצב הרענון. אם אתם מייעדים את הקנייה שלכם לנגינת וידאו, אנו מציעים שתגיעו לחנות עם קובץ לדוגמה ותבדקו איך הוא מנגן לפני שאתם מעיפים 800 שקל.

בתחתית התמונה ובצד ימין שלה ישנם פסי מגע מוארים שבעזרתם תוכלו לנווט בתפריטים של המסגרת ולשנות את ברירות המחדל. מדובר בגימיק לא מוצלח (למרות שהאורות יפים) ולוקח אימון מסויים כדי להשתלט על התפעול של האפשרויות השונות. אם הצלחתם, אשריכם. קודאק מעניקה לכם מבחר רחב מאוד של אפשרויות לצפייה בתמונות, החל מאופציית Shuffle כדי לצפות בסדר מקרי, וכלה באנימציות שיגרמו לסבתא לאבד את מה שנשאר מהראייה שלה.

אהבנו:

  • מסך גדול ואיכות תמונה מהטובות בקטגוריה
  • קלה מאוד להפעלה ראשונית
  • תומכת במגוון רחב של מדיה
  • מתאימה לריהוט שלכם

לא אהבנו:

  • זכרון פנימי דל, דורש רכישת כרטיס זכרון נוסף
  • יקרה
  • חייבת חיבור לחשמל (אין סוללה)
  • תפעול התפריטים דורש אימון והסתגלות

גזר הדין:

המסגרת יפה, פשוטה להתקנה, והתמונות מוצגות בצבעים יפים ובגדול וזה מה שחשוב. אחרי שהנחנו את הקודאק על השיש של סבתא, ליד המסגרת הקודמת שקנינו לה (שעלתה פחות מחצי!), הסמקנו בבושה. לסבתא שלנו מגיע יותר. ביומולדת הבא נאסוף 800 שקל, המסגרת הזו בהחלט שווה את הכסף. לגבי סבתא שלכם, תחליטו בעצמכם.

מחיר: 799 ש"ח ברשת "באג"

לדף המוצר המלא באתר קודאק

avatar_kodakframeתגובה אחת

זה נפלא ומחירים ירדו משמעותית מאז. בהחלט מתנה מומלצת.

27.09.09

הוספת תגובה:

מי שמגיב, מגניב

וידאו השבוע

אם מלחמת הכוכבים היה סרט צרפתי