תמונה

סקירה: שלט אוניברסלי Harmony 900 של לוג'יטק

הדבר הראשון ששמנו לב אליו בנוגע ל Harmony 900 של לוג'יטק הוא שמדובר בשלט-רחוק במחיר של 2,000 ש"ח. מה כבר עושה שלט במחיר כזה? מה, הוא עושה קפה? הוא עשוי מזהב? אז זהו, שכן (כמעט).

המשיכו לקרוא את הסקירה המלאה:

ההתקנה של השלט אורכת מספר שלבים ועשויה להתגלות כמתישה ולא פשוטה, תלוי במורכבות המערכת עליה אתם רוצים להשתלט. בסופה תוכלו להשליך את ערימת השלטים הישנים שלכם למגירה. הלוג'יטק הוא היחיד שתזדקקו לו מעכשיו, והוא עושה את העבודה שלו יותר טוב מכל האחרים. שימו לב:

כשהוצאנו את ה-900 מהקופסה התבררה מייד עובדה אחת ללא ספק: השלט נראה מצוין. שחור ומבריק, מאופק ויוקרתי, עם מסך מגע איכותי וכפתורים מעוצבים ומוארים. כל כולו מעוגל וזורם. מדובר ללא ספק בבר רפאלי של השלטים. יחד איתו בקופסה נמצאים גם עריסת טעינה נאה ושלושה "תותחים" (Blasters): שניים קטנים ואחד גדול (נדבר עליהם בהמשך).

Harmony900_TOP

השלב הראשון בהתקנה הוא רישום מפורט (כאילו, עם עפרון ונייר) של השם המדויק של כל המכשירים שלכם (הוא בד"כ רשום על לוחית באחורי המכשיר). כדאי גם לציין לעצמכם איך כל מכשיר מחובר לשני (למשל, לאיזה כניסה של הטלויזיה מחובר הרסיבר). לא כדאי לחפף כאן, כי אז תאלצו לחזור לסלון אח"כ ולהזיז שוב את הארון כדי להביט מאחורה ולחפש שוב את השם המדויק.

בשלב השני מתקינים את התוכנה של לוג'יטק שמגיעה עם השלט. זו מתחברת לאתר האם שלה, מבקשת מכם להירשם ואז מתחילה לחקור אתכם בפרטי-פרטים אודות המכשירים שבסלון. ככל שתצליחו לדייק בתיאור המכשירים, יעבוד השלט טוב יותר כבר בהפעלה הראשונה. בסיס המידע של לוגי'טק הוא עצום וכולל בתוכו מאות אלפי מכשירים שונים על כל הנתונים שלהם. רוב המכשירים שניסינו זוהו מייד לפי שמם, והתוכנה לא נזקקה לכל מידע נוסף. לא הופתענו כשהתוכנה הכירה היטב DVD של פיוניר או רסיבר של דנון, אבל שמחנו מאוד כשהיא התייחסה גם ל-Yes Max שלנו כאל חבר ותיק. אם צריך, המכשיר ישתלט גם על התאורה, המזגן והתריסים החשמליים (אם יש להם אפשרות שליטה מרחוק), ואף על הפלייסטיישן שלכם (אם תרכשו יחידת בלוטות' נוספת לטובת העניין).

בכל זאת הצלחנו להערים על התוכנה עם טלויזיה ישנה במיוחד של טושיבה שלא הופיעה בבסיס הנתונים. התוכנה ביקשה מאיתנו לקום ולהביא את השלט של הטושיבה וללחוץ על מספר כפתורים. לאחר כ-4 לחיצות הוצעה לנו טלויזיה אחרת של טושיבה שהיתה דומה למדי לזה שלנו, וקיבלנו אותה בשימחה.

לאחר זיהוי של כל המכשירים, מגדירה התוכנה פעילויות אפשריות כמו "צפה בטלויזיה" או "הקשב לרדיו" (הכל באנגלית, כמובן). כל פעולה כזו כרוכה בשילוב של כמה מכשירים, והתוכנה מחדדת את התכנון שלה עם שאלות כמו "האם אתה מגביר את הווליום דרך הטלויזיה או דרך הממיר?". שוב, כדאי שתהיו מצוידים בתשובות לשאלות האלה, או שתבואו אח"כ לסיבוב תיקונים נוסף. בנוסף אפשר לתכנת רשימה של הערוצים החביבים עליכם לצפייה ואף לטעון את הלוגואים שלהם אם תרצו, וגם רשימה של כפתורים שאתם אוהבים במיוחד ללחוץ עליהם (למשל אם אתם אוהבים לצפות ב-DVD עם כתוביות, תוכלו לבקש שכפתור הכתוביות יופיע על מסך המגע כשאתם רואים DVD).

logitech_software

כשמסתיים תהליך ההגדרה, מועברות כל הההגדרות שלכם אל השלט דרך כבל USB והוא מוכן לפעולה. מיד בהמשך הוא מבקש מכם להתקרב אל התותח הראשי שלו, ומספר לו בקצרה את כל הדברים החדשים שלמד.

השלב הבא הוא פיזור של התותחים בחדר. למרות השם המפחיד, מדובר ביחידות פלסטיק די קטנות אשר מעבירות את הפקודות שנותן השלט לכל המכשירים שבחדר (בעזרת עינית אינפרה-אדום, כמו כל שלט רגיל). את התותח הגדול ממקמים כך שיצפה על מירב המכשירים בחדר, ואת הקטנים אפשר להוסיף במקומות נסתרים יותר (למשל, אם המגבר שלכם ממוקם בארון עם דלתות סגורות, תוכלו לשים בתוכו את אחד התותחים, ולא תאלצו יותר לקום ולפתוח את הדלתות בכל פעם שתרצו להדליק את המערכת). אנחנו הסתפקנו בגדול בלבד, שעבד היטב.

השלט עצמו מעביר את הפקודות שלו בתקשורת גלי רדיו (RF) אל התותחים. באופן כזה הוא יכול לשלוט עליהם מכל מקום בחדר או מחוצה לו (גם ממרחק רב) וגם דרך קירות או דלתות סגורות כאמור.

אוף. זהו. אחרי שסיימתם את כל שלב ההגדרות ומיקמתם את כל התותחים בחדר מגיע הזמן להנות. שימו רגל על רגל ותקלטו מה שהדרעק הזה עושה. לחצו על "Watch DVD": השלט מדליק את הטלויזיה ומעביר אותה לערוץ הנכון. הוא מדליק את הרסיבר ומודיע לו להתחבר ל-DVD, והוא כמובן מדליק את ה-DVD ומשתלט עליו (ואם תרצו, פותח את המגשית כדי שתוכלו להניח DVD חדש). הכל קורה בכמה שניות ובאורח קסום לחלוטין (טוב, קסום בפעם הראשונה. מובן מאליו בפעם השלישית).

טוב, נמאס מה-DVD רוצים לראות סתם טלויזיה. לוחצים על "Watch TV" והופה! השלט מכבה את ה-DVD והרסיבר, מדליק את הממיר ומעביר את הטלויזיה לערוץ הנכון. באותו זמן מופיעים על המסך הלוגואים של הערוצים החביבים עליכם, כדי שלא תצטרכו חלילה לזכור שטויות כמו מספר הערוץ של יורוספורט בממיר (או של הופ קטנטנים.. תלוי בשעה). השלט גם חכם מספיק כדי לדעת מי מהמכשירים כבוי ומי דלוק ובאיזה מצב, ולהפעיל אותם בהתאם.

בתחילה, מתגלים כל מיני חיספוסים בהפעלה: כל מיני ערוצים, כניסות ומכשירים שלא הגדרתם היטב בשלב הראשון. אלה מצריכים סיבוב נוסף על התוכנה וסידור של הפרטים הקטנים איפה שצריך. אחרי כמה ימים תגיעו לנירוונה והשלט יעבוד בדיוק (אבל בדיוק) כמו שאתם אוהבים. הבעייה היחידה עשויה לקרות (למשל) כאשר אתם בטפשותכם מתפתים לקום מהכורסה ולהדליק את הטלויזיה בעצמכם ע"י לחיצה פיזית באחד הכפתורים שלה (שומו שמיים!). השלט לא יודע שהטלויזיה כבר דלוקה, ולכן עשוי לכבות אותה בטעות באחת הקומבינציות שלו. אם אתם עדיין לא יודעים איך לתקן את המצב, תוכלו ללחוץ על Help, והשלט כבר יסביר לכם בעדינות מה לעשות ויחזיר את הכל לשיגרה.

harmony900_side

אהבנו:

  • היפה שבשלטים. כל הכבוד ללוג'יטק. הכפתורים מוארים בחשיכה ומסך המגע משובח
  • התוכנה מזהה מגוון מדהים של מכשירים, ולומדת בקלות להפעיל מכשירים לא-מוכרים. בסופו של דבר הלוג'יטק מחליף את כל ערימת השלטים שעל השולחן
  • השילוב של השלט והתותחים מאפשר להפעיל את המכשירים גם אם הם חבויים בארון, נמצאים בחדר אחר, או שמישהו מסתיר אותם בדיוק ברגע שתרצה להחליף ערוץ
  • כשהכל מוכן, השלט פשוט מאוד לתפעול, גם כאשר מדובר בפעולות מורכבות. אם משהו לא עובד, לחיצה על Help עוזרת לפתור את רוב הבעיות (אם כי, כמובן, הכל באנגלית).

לא אהבנו:

  • למרות המאמצים הניכרים של לוג'יטק, עדיין תהליך ההתקנה ארוך ולעיתים גם סבוך
  • צריך להתרגל לעובדה שהסוללה נגמרת כל כמה ימים אם לא טוענים את השלט. לפעמים זה קורה בזמן לא נוח, ואז אי אפשר להפעיל את השלט עד שהסוללה נטענה זמן מספיק
  • מסך המגע הרגיש מציק לפעמים. אם אתם רגילים להשליך את השלט על הספה תאלצו להיגמל מההרגל הזה, או לצפות בכל המכשירים שלכם כבים שנייה לפני גול
  • האם אתם באמת מסוגלים לשלם 2,000 שקל על שלט? וואלה?

גזר דין:

ה-900 של לוג'יטק הוא שלט אוניברסלי יפה וחכם. הוא מחליף את ערימת השלטים של מערכת הקולנוע הביתי שבסלון, ומפשט מאוד את ההפעלה שלה. כך, גם הזאטוט שלכם יוכל להפעיל בלחיצה אחת את ה-DVD החביב עליו (טוב, בואו נאמר את האמת, גם רעייתכם תוכל לעשות זאת סוף סוף). אם אתם זקוקים לשלט כזה, אם יש לכם את הכסף לשלט כזה, ואם תצליחו לצלוח את תהליך ההכנה הארוך שלו, תזכו להגיע לגן העדן המוזהב של השלטים ולא תצטרכו לקום מהכורסה יותר לעולם.

מחיר: 2,000 ש"ח
Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/mmatty/webapps/mobo/wp-content/themes/convergence/single.php on line 72