תמונה

בלתי שביר: חברה בריטית ממציאה חומר שמגן על הכל

חברה בריטית בשם tech21 הציגה לעולם חומר חדש ודי מרשים בשם d3o.

מה עושה d3o? רוב הזמן הוא אלסטי לחלוטין, בדומה לגומי או סיליקון, אבל ברגע שהוא מקבל מכה, המולקולות שבו מתאגדות יחדיו (ומשחררות את האוויר שביניהן) והחומר הופך להיות נוקשה לגמרי כל עוד מופעל עליו לחץ, ולמשך כמה מילי שניות לאחר מכן. לא נשמע מרשים? תנסו ככה: התגובה המיוחדת של d3o ללחץ גורמת לכך שהוא סופג את רוב, אם לא כל, עוצמת המכה, מגן על כל מה שלא יהיה שהוא מקיף, ומיד חוזר בכיף שלו להיות גמיש, שמח וטוב לב.

היישומים של הפלסטלינה הכתומה הזו אינסופיים. עד היום הצליחה tech21, שהשיגה חלק מהמימון שלה בגרסה האנגלית של תכנית "הכרישים", למצוא יישומים לחומר בשוק הצבאי, בשוק האקסטרים, ובהגנה על מכשירים אלקטרונים. ולכן התכנסנו היום.

tech21 הוציאה מזמן הגנה די מכוערת ללפטופים, אבל מאז הם התקדמו גם בטכנולוגיה וגם בסטייל, ועכשיו הם מציעים כיסוי למכשירים שונים של אפל (אייפון ואייפוד מהדור האחרון) שאמורים לתת הגנה אמיתית על המכשיר.

מי שמעדיף לראות את המדע בפעולה על מנת להשתכנע מוזמן לראות בהמשך הפוסט איך החומר מגן על אצבע מפטיש אימתני (משם לקוחה התמונה למעלה) ועל אייפוד טאצ' שנזרק על הקיר ומהקומה השנייה על חצץ.

אגב, אנחנו במובו מוכנים לשחזר את הניסוי להנאתנו למען קהל קוראנו, אם מישהו מוכן להקריב את האייפון שלו על מזבח הקדמה.

YouTube Preview Image

ועוד סרטון הסברה קטן:

YouTube Preview Image
לכתבה המקורית

כתבות קשורות

לא מצאתי כתבות קשורות

כתבות פופולריות


3 תגובות

איזה פצצה של דבר
לקחת את זה ולעטוף את ה**ן
ואז האזור מוגן טוב טוב :)

01.09.09

אחד הדברים היפים והשימושיים..

01.09.09

וגם בא לי לגור בבית הזה

01.09.09

הוספת תגובה:

מי שמגיב, מגניב

וידאו השבוע

אם מלחמת הכוכבים היה סרט צרפתי