תמונה

סופרמן נגד מוחמד עלי!

ב-Dc Comics הודיעו השבוע שידפיסו מהדורה חדשה של אחד מסיפורי הקומיקס האהובים בכל הזמנים, החוברת בה נלחם סופרמן נגד "סופרמן השחור" מוחמד עלי.

החוברת פורסמה במקור ב-1978 לאחר שהתעכבה יותר משנה, בין השאר משום שעלי הסכים להשתתף בספר רק אם יורשה לדמות שלו לגלות את זהותו הסודית של סופרמן (קלארק קנט). בספר, השניים נאלצים להתחרות ביניהם באגרוף לאחר שראטלאר, מנהיגם המטורף של גזע ה-Scrubbs, מאיים להשמיד את כדור הארץ, אלא אם כן יישלח אליו נציג של בני האנוש שיתמודד בקרב אחד-על-אחד נגד אלוף המכות של ה-Scrubbs. סופרמן מתנדב מייד להישלח לקרב, אבל מוחמד עלי מתנגד בטענה כי סופרמן איננו ממש מכדור הארץ ולכן עלי מתאים יותר.

ראטלאר מתלהב משני המועמדים ומחליט שעליהם להילחם כדי להחליט מי יהיה הנציג הנבחר. הקרב נערך בכוכב הבית של החוצנים, שם אין לסופרמן כוחות מיוחדים, ואכן מוחמד עלי מפוצץ אותו במכות ומכריע אותו לרצפה. לא נקלקל לכם את ההמשך, אבל בסוף כולם חברים.

על העטיפה המקורית של "סופרמן נגד מוחמד עלי" מופיעים כל הסלבריטיז של התקופה, ביניהם חמישיית ג'קסון, ג'ימי קרטר, פרנק סינטרה, ג'וני קרסון ועוד רבים כחלק מהקהל שבא לצפות בקרב ההיסטורי. עוד בקהל חלק גדול מהצוות של DC, מספר גיבורי על בזהויות הסודיות שלהם, וגם באטמן (הרשימה המלאה בוויקיפדיה).

מאז שהופיעה החוברת, עודכנו חוקי זכויות היוצרים, ולא ניתן יותר לכלול פנים של מפורסמים בסיפור בלי לשלם להם כסף. כנראה שהעניין הוסדר וכולם מרוצים כי החוברת יוצאת מחדש כאמור בשתי גרסאות: האחת בכריכה קשה, עם תוספות רבות ועם ציור כריכה חדש (מהמאייר המקורי, ניל אדמס האגדי). השנייה תצא בכמות מוגבלת והיא העתק מדויק (בכריכה קשה) של הספר המקורי.

סופרמן, אנחנו הגדולים מכולם

wearethegreatestכתבות קשורות

כנסו כנסו! יש מכות width=

כתבות פופולריות


הוספת תגובה:

מי שמגיב, מגניב

וידאו השבוע

אם מלחמת הכוכבים היה סרט צרפתי