תמונה

האם יד2 יצליחו לשבור את המונופול של זאפ?

אחרי שנים לא מעטות שבהן אתר זאפ היה השחקן הרציני היחידי בתחום השוואת המחירים, משיקה יד2 מתחרה ישיר: אתר כמה. יד2 הציעה בעבר לרכוש את זאפ תמורת 15 מליון דולר, אולם העסקה לא יצאה לפועל והוחלט בלית ברירה לפתח אתר מתחרה.

כמה, שעלה לאויר לפני מספר ימים נמצא כרגע בהרצה ועדיין מלא בבאגים בכמות כזו שלא נותנת לנו להעריך ברצינות את איכות התוצאות. דפים רבים חסרים לגמרי, חיפוש אחר 'wii' או 'playstation' אינו מחזיר תוצאות (אבל 'פלייסטיישן' בעברית כן עובד) וגרוע מכל: מוצרים שהם מחודשים או מתצוגה מופיעים גם בראש התוצאות כאילו שמחירם הוא הזול ביותר (וגם רשומים בנוסף בתחתית). ביד2 נהגו בחוכמה והעתיקו אחד לאחד וקיבלו השראה משיטת הניווט של המתחרים, כך שמי שרגיל לדפדף בזאפ בחיפוש אחר מוצרים ירגיש מייד כמו בבית. עדיין, בזאפ אפשר למצוא פיצ'רים רבים (כמו הסטוריית מחירים או הפנייה למוצרים דומים) שבודאי נצטרך להמתין לא מעט כדי לראות אותם באתר כמה.

הביקורת העיקרית כלפי זאפ היא שלא מדובר בחיפוש אמיתי: זאפ גובה כסף מהחנויות תמורת כל קליק באתר, וחנות שאינה מוכנה לשלם לא תופיע בתוצאות גם אם תחלק את המוצרים שלה בחינם. בתחום הזה למרבה הצער אין בשורות חדשות, וגם אתר כמה יעבוד באותה שיטה. עם זאת הם מבטיחים להשתדל יותר: "נמצא פתרון כלכלי לחנויות הגדולות וגם לחנויות הקטנות". עוד ביקורת עממית מוכרת (שזאפ מכחישים בתוקף) היא צנזורה של ביקורות: אם כתבת חוות דעת שלילית על אחת מהחנויות, זאפ כביכול יעשו מאמצים ניכרים שלא לפרסם אותה. בתחום הזה יש ליד2 סיכוי להצטייר כאמינים יותר, נצטרך להמתין ולראות איך הם ינהגו.

למרות שלמנכ"ל יד2 יש שם משונה קצת (שון תל), הרי שהחבר'ה שם הוכיחו שהם לא פראיירים כשהפכו את אתר הלוחות שלהם למוביל בארץ, כשהם משאירים שחקנים כבדים מאחוריהם באבק. אין ספק שהם יודעים את העבודה ומבינים אינטרנט (הם כבר הבטיחו למשל לשלב את תוצאות השוואת המחירים לתוך הלוחות, כך שתוכל מייד להשוות את המחיר שמבקשים ממך למחיר השוק הריאלי). גם הפעם עומד ממולם יריב רציני, אתר זאפ, שהוא השם הנרדף להשוואת מחירים כבר שנים רבות. יהיה מסקרן לראות את קמפיין היציאה לאור שישיקו ביד2 (אנחנו מהמרים על קאמבק של הזקנה שצועקת "יש יד שתיים". הפעם היא בודאי תחרוק "כמה זה יוצא"), ואת התשובה של זאפ שבודאי לא תאחר להגיע.

[אם אתם קוראים את הידיעה דרך ה-RSS כדאי לכם לבוא לקרוא את המקור, כי שמנו הפעם תמונה משעשעת במיוחד חי-חי]
Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/mmatty/webapps/mobo/wp-content/themes/convergence/single.php on line 72