תמונה

רוצה לשמור על איכות הסביבה? קנה ג'יפ ודרוס את הכלב!

השבועון הנחשב New Scientist, מצטט מהספר החדש "הגיע הזמן לאכול את הכלב שלך" שפרסמו שני ארכיטקטים מניו זילנד, מומחים בבנייה ירוקה ובכל העניינים האלה של התחממות גלובלית וכל זה. הם ניסו לחשב את ה Eco-Footprint של חיות בית שונות. התוצאות הרבה יותר ממפתיעות (ראו את התרשים שבהמשך): כלב בינוני עושה הרבה יותר נזק לסביבה מאשר ג'יפ הלנדקרוזר הפופולרי של טויוטה. ומה עם החתול, אתם שואלים? בערך כמו הגולף החדשה של השכנה.

איך זה קורה? ובכן, כדי לגדל את כל הבשר והדגנים שהכלב אוכל, צריך להקדיש די הרבה משאבים (שלא לדבר על כל השקיות לאיסוף השאריות שלו). הניו-זילנדים גם ערכו רשימה של 10 המדינות חובבות החתולים ביותר, ומצאו שכדי להאכיל את כל החתולים שם, נזדקק ל 400,000 ק"מ רבועים של אדמה חקלאית, שזה בערך 20 פעמים השטח של מדינת ישראל. ומה בקשר לכלבים? בערך 100 מדינות ישראל כדי להאכיל אותם (האו האו!).

וזה עוד לא הכל.. החתולים הבריטיים בלבד מחסלים בכל שנה 188 מליון חיות אחרות (בעיקר ציפורים), ובכך גם גוזלים טרף מחיות פחות מוכשרות מהן. והכלבים? גם. באיזורים עשירים בכלבים תמצאו 40% פחות ציפורים. כן. מה עוד? הקקי של הכלבים מזהם את מי השתייה שלנו, בייחוד לאחר ימים גשומים. והקקי של החתולים מכיל טפיל מרגיז שנשטף לים ופוגע בדולפינים ולוויתנים. הרשימה ממשיכה עוד ועוד.

מה עושים? המדענים ממליצים להעיף את הכלב ולעבור לגדל שפנים ותרנגולות (הרעיון הוא כמובן גם לאכול אותם באיזשהו שלב). מצטער, רקסי, כדור הארץ חשוב לי מאוד.

eco-footprint


לכתבה המקורית


Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/mmatty/webapps/mobo/wp-content/themes/convergence/single.php on line 72