תמונה

הוט תציע משחקי מחשב דרך הממיר

An English translation of this post is available here

הוט הכריזה היום על שירות חדש שיציע משחקי מחשב דרך הממיר. בשלב ראשון מדובר בפיילוט ל-1000 לקוחות בלבד, שיורחב לכלל הלקוחות בתחילת השנה 2010. משתמשי השירות החדש יוכלו לבחור משחקים מתוך ספרייה שתציע הוט, ולשחק בהם תוך שניות ללא התקנה באמצעות הממיר (מדובר בממיר הדיגיטלי בלבד). מנויי השירות יקבלו לביתם ג'ויסטיק שיתחבר ליציאת ה-USB של הממיר (למעשה, יהיה אפשר להשתמש בכל ג'ויסטיק USB, ובעתיד גם בקונטרולר אלחוטי).

הטכנולוגיה, של חברת PlayCast הישראלית, מותקנת לראשונה בעולם באופן מסחרי. המשחקים רצים על שרת בחוות השרתים של HOT, ורק התמונה עוברת דרך רשת הכבלים אל בית הלקוח. בצורה זו, כל העיבודים הכבדים הנדרשים לצורך המשחק מבוצעים בשרת, וכוח המיחשוב הדל של הממיר מספיק גם כדי להציג משחקים מודרניים (להבדיל מהמשחקים הפשטניים שהוצעו עד היום). הרשת הפרטית של הוט, המגיעה עד לביתו של כל לקוח מאפשרת מהירויות גבוהות מהרגיל ובאמינות גבוהה, מה שמבטיח פעולה חלקה של המשחקים.

אם עדיין לא הבנתם, מדובר בלא פחות ממהפכה בעולם המשחקים: לקוחות השירות לא יידרשו יותר לרכוש קונסולות מתקדמות ויקרות או לשדרג את המחשבים הביתיים שלהם, ולא תידרש כל פעולת התקנה. תמורת דמי מנוי תוכלו לשחק בכל משחק שבספרייה לכל זמן שתרצו (אם לדייק, מודל התמחור המסתמן הוא דמי מנוי שיאפשרו משחק ללא הגבלה, מלבד משחקי פרמיום שיידרשו תשלום נפרד על כל משחק).

למרות שבמסיבת העיתונאים הוצגה המערכת עם משחקים מיושנים מעט, הבטיח לנו ד"ר נתן פטרפרוינד, ה-CTO של החברה כי המערכת בהחלט מסוגלת להריץ משחקים חדשים, "מהשורה הראשונה". כשמהגבלה העיקרית היא רכישת הרשיון מחברות המשחקים. הטכנולוגיה של פלייקאסט מאפשרת הרצה של משחקים רבים בבת אחת על שרת יחיד (במקרים מסוימים מעל ל-20 משחקים בבת אחת), ודחיסת וידאו מיוחדת מאפשרת לשדר את התמונה בזריזות אל הטלויזיה של השחקן. הזמן שעובר מרגע הלחיצה על "Fire" ועד קבלת תמונה מעודכנת של המשחק עומד כרגע על פחות מרבע שנייה (פחות מ-250msec). זה בהחלט מספק עבור משחקי אסטרטגיה, אבל לא נשמע סופר-מהיר למשחק FPS רציני. אפשר להניח שזה בודאי יישתפר ככל שתעלה מהירות הרשת בעתיד.

שירות המשחקים של הוט

שירות המשחקים של הוט

כתבנו כאן בעבר (וגם בהתלהבות) על שירות דומה של OnLive ושל OTOY, אבל הטכנולוגיה של Playcast נבדלת מהן כאמור בכך שהיא נשענת על הרשת הפרטית של ספק הכבלים, ובכך מבטיחה חווית משחק טובה יותר. בנוסף מדובר בהשקה אמיתית של השירות ולא בהדגמה פרטית.

נשתדל להביא לכם בקרוב דיווח מהסלון על השירות החדש.
Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/mmatty/webapps/mobo/wp-content/themes/convergence/single.php on line 72