תמונה

היפני שבשולחן לידך מצותת לך ל-WiFi

שני חוקרים יפניים הודיעו כי הם מסוגלים כעת לפרוץ את הצפנת WPA בתוך דקה אחת בלבד, וכך לקרוא את כל המידע שעובר בערוץ ה-WiFi המוצפן (ואף להחליף חלק מהמידע במידע אחר, אם רק מתחשק להם). השיא הקודם עמד על כ-15 דקות, כך שמדובר בשיפור(?) משמעותי אבל לא במהפכה.

אם לא הבנתם כלום עד עכשיו, קבלו הסבר נוסף: כאשר אתם מתחברים לרשת אלחוטית לא מוצפנת (כזאת שאין לה סיסמת כניסה, כמו ברוב בתי הקפה למשל), כל אחד יכול לשבת לידכם (או במרחק 300 מטר) ולקרוא להנאתו כל דבר שהמחשב שלכם משדר או קולט מהרשת.
ברגע שהחלטתם להצפין את התקשורת (למשל בנתב האלחוטי אצלכם בבית, כדי שהשכנים לא יגלשו על חשבונכם), אתם נדרשים לבחור את סוג ההצפנה מתוך רשימה די ארוכה של אפשרויות.

עכשיו הסיפור מסתבך: אם בחרתם בהצפנת WEP, אז אותה פרצו לחלוטין לפני שנתיים כבר, וזה בעצם כאילו לא שמתם שום הגנה. אם בחרתם ב-WPA החזקה יותר, יש לכם שתי אפשרויות לבחירת אלגוריתם הצפנה: הראשונה נקראת TKIP, ואותה היפנים הנ"ל הודיעו שהם פורצים תוך דקה. נותר לכם לעבור לאלגוריתם AES שעדיין לא נפרץ (למרות שיש שיטות לא רעות לכמעט-פריצה) או הכי טוב – עיברו ל WPA2 אם הציוד שלכם מאפשר.

אם אתם לא פראנואידים כמונו אז לטס פייס איט: אם אתם לא סוכני ביון, לא מתכננים התקפת טרור ולא בוגדים סדרתיים, אף אחד, ובטח שלא היפנים, לא יטרחו לצותת לשטויות שאתם כותבים בפייסבוק בזמן שאתם יושבים בארומה ומשחקים אותה סטארטאפיסטים. אז להרגיע עם הראשי תיבות האלה.


לכתבה המקורית

2 תגובות

[...] בנושאים העולם המופלא, מאת עומר לא מזמן כתבנו כאן על היפני שיושב לידך ויכול לפרוץ ל-WiFi שלך בדקה, ועכשיו אנחנו מתבשרים שבעזרת WiFi אפשר לפרוץ לא רק למחשב [...]

הוספת תגובה:

מי שמגיב, מגניב

וידאו השבוע

אם מלחמת הכוכבים היה סרט צרפתי