תמונה

OCZ תתחיל למכור כונן SSD בגודל 1TB

OCZ הודיעה כי תתחיל למכור בעוד 3 שבועות כונן SSD (כלומר, מבוסס כולו כל שבבי זכרון, ללא חלקים נעים) מסדרת Colossus שלהם בנפח של טרה.

זו בהחלט לא הפעם הראשונה שמוצעים כוננים כאלה לציבור (OCZ בעצמה כבר מוכרת מספר חודשים את ה Z-drive, כונן דומה אבל שמנמן יותר כבר כמה חודשים, ואם למשל שקלתם לרכוש מ-Asus את "הנייד" החדש שלהם, הלמבורגיני VX5, אז כבר יש לו אחד כזה בפנים מתוצרת PureSilicon), אבל בכל פעם שחברה נוספת מתחילה למכור אותם, זה מבשר על עלייה בתחרות וירידות עתידיות במחירים. הכונן החדש של OCZ עדיין עולה $2200, הרבה יותר מכל שאר המחשב, אבל קחו בחשבון שכבר מדובר ב-$800 פחות מה Z-drive, ירידה של רבע מהמחיר תוך מספר חודשים (אם כי מדובר גם בטכנולוגיות מעט שונות).

נשאלת השאלה, למה שמישהו ירצה לשפוך כל כך הרבה כסף על כונן SSD (כונן קשיח רגיל, בנפח כזה עולה בערך 5% ממחירו של ה-SSD)? ובכן, יש כמה סיבות מצוינות:

  • לכונני SSD אין חלקים נעים, אז הם שקטים מאוד, לא רועדים, ומתחממים הרבה הרבה פחות
  • מאותה סיבה, יש להם חיים ארוכים מאוד והם עשויים להחזיק מעמד בנפילות ותאונות שהיו מחסלות כונן רגיל
  • הם עובדים בהספק נמוך (וחוסכים חיי סוללה)
  • הם מהירים מאוד – כבר עכשיו יש כונני SSD מהירים פי 2-3 מהרגילים, והמספר הזה צפוי רק לגדול. זה אומר שמערכת ההפעלה שלכם עולה מהר, וכל המחשב מרגיש זריז יותר.
    בנוסף, יש כבר מי שיודע לנצל את העובדה שהמידע כבר אינו מאורגן על גבי דיסק מסתובב. חברת RethinkDB למשל, מציגה גירסה חדשה למסד הנתונים הפופולרי mySQL שיודעת לנצל היטב את יתרונות ה-SSD, ומשפרת את מהירות הגישה לנתונים במאות אחוזים.

עכשיו תחליטו אם כל זה שווה לכם את ההפרש המחריד במחיר (אם יש לכם כסף לקנות את הלמבורגיני, כנראה שהתשובה היא "כן"). או שכמונו, תמתינו עוד שנה-שנתיים למחיר שפוי יותר (בסיס הנתונים הענק של Mobo מתארח כרגע על HDD רגיל).


לכתבה המקורית

תגיות:, , ,

Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/mmatty/webapps/mobo/wp-content/themes/convergence/single.php on line 72