תמונה

די-וי-די לנצח (כמעט)

יש אנשים שזוכרים עד היום איפה הם היו כשג'יי-אפ-קיי נרצח, או כשהאדם דרך לראשונה על הירח. אנחנו במובו זוכרים את היום שבו קוטנר ישב בפינת המוזיקה של "זהו זה!" ואחז בידו מין תקליט קטן וכסוף. הוא הסביר לנו שזה התקליט של העתיד, שהמוזיקה נשמרת בו בצורה דיגיטלית ואיכותית יותר מתקליט, ושבניגוד לתקליט, ה-"קומפקט דיסק" (כך קראו להמצאה) הוא עמיד במיוחד ואפשר לעשות בו מה שרוצים. מי שימצא את הקטע באינטרנט יקבל חולצה ותקליט.

כמובן שכל ההצהרות האלה התבררו כלא נכונות (אין לנו טענות לקוטנר, הוא לא ידע), אך עוד לפני ששמנו לב הקומפקט דיסק הפך למלך המדיה לכמה עשרות שנים, ורק בשנים האחרונות מצבו החל להידרדר.

ולמה כל הנוסטלגיה הזו? כדי שתבינו למה אנחנו מתייחסים בסקפטיות להצהרה של סטרט-אפ בשם קרנברי (נו באמת, טוב שלא קראו לעצמם U2), שהם הצליחו ליצור די-וי-די שיחזיק מעמד 1,000 שנים בלי למצמץ.

מדיה אחת של התענוג מכילה 4.7GB ועולה כ-$35, ואת הצריבה צריך לעשות בצורב מיוחד שעולה כ-$5,000 דולר, או לחילופין לשלוח להם את המידע והם יצרבו עבורכם. את הדי-וי-די המיוחד הם טוענים שניתן לקרוא ברוב הנגנים הרגילים, ולא נראה לנו שהם כוללים התחייבות שניתן יהיה לקרוא אותו "ברוב הנגנים הרגילים" שיהיו קיימים בעוד 1,000 שנה.

אז מה למדנו היום? שקונספירציה וזיכרון קולקטיבי הולכים ביחד, ושקוטנר היה בלוגר הטכנולוגיה הראשון. כל השאר לא באמת חשוב.


לכתבה המקורית

כתבות קשורות

לא מצאתי כתבות קשורות

כתבות פופולריות


הוספת תגובה:

מי שמגיב, מגניב

וידאו השבוע

אם מלחמת הכוכבים היה סרט צרפתי