תמונה

אפל טאבלט: השמועה הפכה למציאות?

גל השמועות על מחשב טאבלט של אפל (iTablet ?), שהלך והתעצם בחודשים האחרונים, קיבל חיזוק משמעותי כשהפייננשל טיימס פרסם היום ידיעה רשמית שמאמתת את קיומו של המכשיר.

כאן במובו אנחנו לא נוהגים להפיץ או לתמוך בשמועות. אלא אם כן זו שמועה ממש מגניבה, כמובן. ואם יש סיכוי שאפל הולכת לעשות את מה שעשתה לשוק המוזיקה והטלפונים, רק הפעם לשווקי הטאבלטים, הנטבוקים והספרים (ראו בהמשך הידיעה), אז זו שמועה שאנחנו מאוד מקווים שתתממש.

הכתבה של הטיימס (בעצם כתבות) מדברת על מכשיר עם מסך מגע של 10", ללא מקלדת פיזית (ח"ח), שיריץ את מערכת ההפעלה של האייפון. יהיו לו יכולות WiFi ומולטימדיה, אבל לא צפויות יכולות טלפוניה (לא הייתי דואג בעניין. תוך חודש גג כבר יהיה איזשהוא האק לעניין).

על פי הכתבה אפל נמצאת במשא ומתן עם חברות המוזיקה הגדולות במטרה לשנות את חוקי המשחק בקניית מוזיקה דיגיטלית. הכוונה כאן היא להפוך את קניית האלבום השלם לכדאית (וכיפית) שוב בעזרת מחירים אטרקטיביים ותוספות כדוגמת מילות השירים, תמונות ויכולות אינטראקטיביות שמתאימות יותר למסך גדול מאשר למסכים הקטנים של האייפוד.

בנוסף, ייתכן מאוד שהטאבלט נועד לכבוש שווקים נוספים. שוק הסרטים והטלוויזיה מתאים לו בבירור, אך מעבר לזאת יש טענה שהוא עומד לשמש גם כקורא ספרים, מה שיעמיד את הקינדל של אמזון ומכשירים נוספים בבעיה רצינית, במידה ואפל תשכיל להשיג כמות מספקת של כותרים.

הטאבלט המדובר אמור להיות מוכרז, אליבא ד-FT, בספטמבר הקרוב, ולהיות בחנויות בזמן לקניות חג המולד. המחיר שלו מוערך בין 600$ ל-1000$ (על פי הערכות העלות שלו, לא על פי אפל).

בקיצור, אם מישהו חיפש מה לקנות לנו לחג המולד (אנחנו במובו חוגגים את כל החגים שמקבלים בהם מתנות), לא צריך להתאמץ. אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים.

בתמונה למטה (ולמעלה): ככה גיזמודו מדמיינים שהוא ייראה.


לכתבה המקורית


Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/mmatty/webapps/mobo/wp-content/themes/convergence/single.php on line 72