תמונה

דובדבן: חברת סלולר שלא אכפת לה אם תדברו מהרשת שלה או דרך WiFi

רמז לדברים הטובים שעומדים לקרות כאשר יאושרו סוף סוף המפעילים הוירטואליים (MVNO) בארץ, מגיע מבלגיה.

קודם כל הסבר מקוצר: מפעיל וירטואלי הוא ספק שירותי סלולר שאין לו תשתית פיזית משלו. כלומר, הוא שוכר זמן אויר על האנטנות של חברה סלולרית "אמיתית", ומוכר את הזמן הזה ללקוחות שלו. לפי לוח הזמנים האחרון של משרד התקשורת, אנחנו עתידים לראות מפעילים וירטואליים בארץ מתישהו ב-2010, ועכשיו הדיעות חלוקות אם זה טוב (האם המחירים ירדו?) או רע (המחירים יעלו). כמובן שחברות הסלולר זועקות שזה רע-רע-רע ולא-לא-לא כדאי, אבל הבשורה האחרונה מבלגיה מספרת סיפור אחר.

Cherry, מפעילה וירטואלית בלגית, מתקינה תוכנה על הטלפון שלך (כרגע רק בסימביאן, אנדרואיד ואייפון ממש בקרוב), שבוחרת עבורך את האפשרות הכי זולה לשוחח: אם אתה נמצא בתחום הקליטה של רשת WiFi, תוכל לדבר דרכה בחינם (כמו skype), ואם אין, אז השיחה שלך תעבור כרגיל דרך הרשת הסלולרית. החידוש הוא שהתהליך שקוף לחלוטין: אתה מחייג כרגיל בכל מקרה, והטלפון בוחר עבורך מאיפה להעביר את השיחה. והחלק הכי מוצלח: אם באמצע השיחה הסלולרית שלך הטלפון מגלה רשת WiFi פתאום, השיחה תועבר לשם בלי ניתוקים או הפסקות: פוף! ואתה מדבר בחינם.

אם כל השיחות שלך הן מהבית או מבית קפה או מהמשרד, היכן שיש רשת אלחוטית זמינה, חשבון הטלפון שלך יהיה 0 שקלים בסוף החודש (או כמו שאומרים בבלגית: אפס יורו)


לכתבה המקורית

הוספת תגובה:

מי שמגיב, מגניב

וידאו השבוע

אם מלחמת הכוכבים היה סרט צרפתי