תמונה

סמסונג Beat DJ

הסמסונג Beat DJ הוא סלולרי דור 3.5 נאה המיועד בעיקר לחובבי מוזיקה. הוא מציע אפליקציית DJ משעשעת ואיכות סאונד מהטובות ששמענו. ממשק ה-TouchWiz המוצלח של סמסונג נפגע כאן כתוצאה מזמני תגובה איטיים של המכשיר.

המשיכו לקרוא את הסקירה המלאה:

כבר במבט ראשון אפשר לראות שה-Beat DJ שונה מחבריו הטלפונים האחרים. שני הקצוות של של הטלפון מעוגלים באופן סימטרי, מה שמעניק לו מראה של קפסולה צבעונית. לאורך כל הצד החיצוני עובר פס סגול, ויחד עם השילוב של שחור וכסף, המכשיר נאה מאוד. הדיג'יי שבחן אותו טען שהוא נראה כמו פרסומת לחגיגת (לא שאנחנו מבינים למה הוא מתכוון). מסך ה-AMOLED המשובח רק מוסיף ומשלים היטב את הלוק. בהחלט לא מכשיר שתתביישו להוציא מהכיס (לשם הוא נכנס בקלות בזכות מידותיו הקטנות יחסית). החסרון הוא שמסך מגע קטן (בגודל "2.8) קצת יותר קשה לתפעול אם אין לכם אצבעות של נסיכה. אי אפשר לקבל הכל.

Beat DJ

Beat DJ

ממשק ה TouchWiz המוצלח דומה בדיוק לזה של ה Magic Touch עליו כתבנו בשבוע שעבר. כל הווידג'טים והתופינים הכיפיים שכבר תיארנו נמצאים גם כאן כמו השיחה המדומה לבריחה מדייטים ותוכנת זיהוי המוזיקה. למרבה הצער, החומרה של ה-DJ לא חזקה מספיק כדי לשאת את כל הפטנטים, ורוב יתרונותיו של ה-Touchwiz יורדים לטמיון. המכשיר פשוט מגיב לאט, לעיתים כמעט מתסכל לשימוש כשצריך ללחוץ מספר פעמים כדי לקבל תגובה. עוד התאכזבנו לגלות שאין במכשיר מקלדת QWERTY וירטואלית, וכדי לשלוח SMS (או כל כתיבה של טקסט) צריך להשתמש במקלדת נומרית (כדי לכתוב את האות ק' לוחצים שלוש פעמים על ה-8. כמו בטלפון רגיל. נו באמת)

כשמגיעים למוזיקה, ה-Beat DJ הוא כמו עץ חג מולד קטן. נתחיל באיכות הסאונד שהיא מהטובות ביותר ששמענו בטלפון סלולרי, בודאי בגודל הזה. הרמקולים חזקים ומוציאים צליל מכובד (אל תצפו לבאסים שעושים "בום", אבל כמו שאמרנו, מכובד). סמסונג רכשו צ'יפ של באנג-אולפסון לניהול הצד המוזיקלי והוא עושה את עבודתו היטב (וגם נוטל את מעמסת הטיפול במוזיקה מהמעבד הראשי).

כיאה לטלפון מוזיקלי, התקינו בסמסונג מתג קטן בצד הטלפון שמאפשר קפיצה מיידית אל נגן המוזיקה. העיצוב של הנגן ייחודי מאוד: הוא ממשיך את הקו של גוף המכשיר ועושה שימוש מוצלח מאוד במסך המגע. על אחד מהכפתורים שלו רשום "5.1 ערוצים". נחרנו בבוז, שמנו אוזניות ולחצנו בכל זאת. התוצאה מרשימה מאוד, בהחלט לא נשמע כמו משהו שאנחנו רגילים לקבל מטלפון.

עוד בתכנית המוזיקלית נמצאת אפליקציית הדיג'יי: מדובר בנגן מוזיקה משוכלל-פלוס המאפשר לנגן מוזיקה ואז להוסיף עליה בזמן אמת פילטרים שונים (פלאנג'ר, כמה סוגים של דיליי וכו') ואף אפקטים קוליים (פיצוצים וצווחות שונות) שהיו פופולריים בחתונות של שנות השמונים (דיג'יי או לא דיג'יי?). האטרקציה המרכזית כאן היא ללא ספק הסקראצ'ר שמאפשר לסובב כה וכה את "התקליט" שמנגן, תוך השמעת אפקט סקראץ' אותנטי למדי, מה שמשדרג את המשתמש מרמה של תקליטן רגיל לרמה של אילן בן שחר. מסרנו את הטלפון לדיג'יי אמיתי, והוא הגיב בגיחוך, אבל בכל זאת בקושי הצלחנו לקחת ממנו את הטלפון בחזרה. בקיצור, מדובר בשעשוע מוצלח מאוד שמרשים גם את העוברים והשבים. אם תרצו לבחור בקריירה של תקליטנים, תאלצו לקנות ציוד אחר.

גם טוני פיין אהב

גם טוני פיין אהב

אנו רוצים לציין לשבח את סמסונג על שקע האוזניות הסטנדרטי (3.5mm), ושקע מיקרו-USB סטנדרטי, שניהם שימושיים מאוד. בנוסף הטלפון מתהדר ב-GPS, בלוטות' 2.0 (כולל אוזניות סטריאו למי שמתעניין), חריץ לכרטיס זכרון, מקלט רדיו FM וחיישן תנועה (שמסובב את הוידאו בהתאם לזוית בה אתם אוחזים במכשיר). לאלו שהתעניינו בשבוע שעבר, מערכת ההפעלה היא של סמסונג (להבדיל למשל מה-Omnia, שם הממשק מחביא מאחוריו מערכת Windows Mobile). בלטה בחסרונה קישוריות WiFi.

המצלמה דומה מאוד לזו של ה Magic Touch. אבל אם בטלפון ההוא התאכזבנו, הרי שמצלמה של 3.2 מגה פיקסל עונה בדיוק על הציפיות שלנו בטלפון הזה. המצלמה עובדת יפה, הצילומים חדים, הצבעים יפים וזיהוי החיוך עובד בדיוק כמובטח. במצב וידאו אפשר לצלם רק בקצב של 15 פריימים לשנייה, מה שמבטיח סרטים קשים לצפייה ולא שימושיים.

אהבנו:

  • נראה טוב, המסך מוצלח מאוד
  • סאונד באיכות מעולה
  • שקע אוזניות סטנדרטי, כפתורים ייעודיים להפעלת הנגן ולעוצמת הקול
  • המון הפתעות (לא על כולן הספקנו לכתוב). אפליקציית הדיג'יי משעשעת וייחודית

לא אהבנו:

  • תגובות איטיות של הממשק, לעיתים ממש מרגיז
  • יכולת וידאו דלה של המצלמה
  • יכולות אינטרנט בינוניות, הדפדפן לא מוצלח, אין WiFi
  • אין מקלדת מלאה, רק מקלדת ספרות
  • יחסית יקר (בפלאפון. בסלקום המחיר זול יותר).

גזר הדין:

טלפון לא-שיגרתי שמצליח להפתיע לטובה במראה שלו, באיכות הסאונד המעולה וברשימת ההפתעות הארוכה. התמונה היתה מושלמת אלמלא האיטיות של הממשק, שאי אפשר להתעלם ממנה. כשמסכמים את כל מה שהטלפון מציע, נראה שסמסונג פונה בעיקר לקהל הצעיר יותר, אך לא מן הנמנע שגם חובבי מוזיקה בוגרים יאהבו אותו מאוד.

מחיר: 54 ש"ח לחודש x36 חודשים בסלקום, 79.90 ש"ח לחודש x36 חודשים בפלאפון.

לדף המוצר באתר סמסונג

djjury
Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/mmatty/webapps/mobo/wp-content/themes/convergence/single.php on line 72