תמונה

אופס, איך אורנג' תוסיף אייקונים לאייפון שלך מבלי שתרגיש

כתבנו כאן לא מזמן איך "הגן הפתוח" של האייפון משגע את חברות הסלולר, שרגילות לתת לנו לגלוש לאינטרנט דרך השער שלהם, ולכוון אותנו למקומות שהכי משתלמים (לחברת הסלולר, לא לנו).

אחד המהלכים התמוהים היה של אורנג', שחתמה על שת"פ עם אתר iGoo, המאפשר לכם לבנות דף בית אישי לאייפון, וכך להעניק לאורנג' השפעה כלשהי על הרגלי הגלישה שלכם. בזמן כתיבת הפוסט ההוא, שברנו את הראש כדי להבין איך מתכוונת אורנג' להביא את המשתמשים שלה אל האתר הזה. הרי בעבר לא היה קל מזה: כל חברת סלולר היתה יכולה (למשל) לכוון את דף הבית של הדפדפן שלך לאתר שלהם, וגם לשים אייקון בולט של "אינטרנט" שמוציא אותך ישר לתוך מלתעותיו של אשמדאי.

אבל באייפון? איך תוסיפו למשתמשים שלכם אייקון "לפורטל הסלולרי" באייפון? הרי סטיב ג'ובס יעדיף לעבור השתלת כבד נוספת ולא להרשות לאף אחד להוסיף אייקונים לטלפון שמגיע מהמפעל. תחקרנו אנשים לא-מעטים בתעשייה ולא מצאנו את התשובה. בכיר באחת מחברות התוכנה הסלולרית הציע לנו את התסריט הבא:

נציג השירות: תודה רבה אדוני, הנה האייפון החדש שלך, תתחדש!

אתה: מעולה! הידד! תגיד איפה מדליקים את הדבר הזה?

נציג השירות: הנה כאן בכפתור שמאחורה. אוי! אוי! אוי לא! אני לא מאמין!

אתה: מה? מה? מה קרה?

נציג השירות: תראה! זה אלביס מאחוריך, אני לא מאמין שהוא בכל זאת חי!

אתה: [מביט לאחור], מה? זה לא אלביס

נציג השירות: [מתקין לך בזריזות אייקון לפורטל הסלולרי]. וואלה, לרגע היה נדמה לי שזה הוא, בגלל השיער השחור.

לא, הא? ובכן, בשבוע שעבר קרה גליצ' קטן באורנג' וקיבלנו את התשובה המדויקת: בעלי אייפון שהתקינו כרטיס סים של אורנג' בטלפונים שלהם, קיבלו ב-SMS את הודעת האקטיבציה הרגילה, המודיעה להם שהחיבור לאורנג' הושלם בהצלחה. ההודעה כוללת לינק לדף הזה (אין שם כלום עכשיו, אל תטרחו). אם תבקשו מגוגל את ה-cache של הדף תוכלו לראות הודעה בזו הלשון:

מזל טוב ,תהליך האקטוב של מכשירך ברשת  orange הסתיים ונותר לנו רק לחשוף אותך לחווית התוכן העשירה שלנו במכשיר.
orange מציעה לך במכשיר פורטל iphone עשיר הכולל תכנים מגוונים כמו וידאו , חדשות , מוסיקה ועוד
כמו כן תוכל לצפות בפרטי חשבונך בכל זמן ב my orange.

כמו שתוכלו לקרוא בשירשור שכאן, מי שעקב בהצלחה(?) אחרי הלינק, גילה מייד שאורנג' התקינה לו מספר אייקונים חדשים באייפון שלו. כרגע מדובר בקיצורי דרך לאתרי 3G סתמיים של אורנג' (קלטנו את השירשור הזה מאוחר מידי, ופספסנו את ההזמנות להיחשף לחווית התוכן העשירה הזו). אבל אנחנו מהמרים שברגע שהאייפון יתחיל להימכר, תקבלו בלינק הזה אייקונים ממוקדים מאוד, אחד מהם מן הסתם ישלח אתכם ל iGoo.

נחמיה שטרסלר: אז.. שלא יעבדו עליכם
Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/mmatty/webapps/mobo/wp-content/themes/convergence/single.php on line 72