תמונה

מודו יוצא לאור: סקירה ראשונה

An English translation of this post is available here

כמובטח, החלה היום סלקום ב"השקה רכה" של מודו. הצלחנו להניח את ידינו על אחד מהמכשירים הקטנטנים האלה, ולפניכם הסקירה המלאה:

בחבילה שקיבלנו היה הטלפון הבסיסי וארבעה ג'אקטים. בודאי כבר הבנתם את הרעיון מכל הפרסומים הקודמים: הטלפון הבסיסי הוא מאוד בסיסי וכל מטרתו היא לקבל חיים חדשים בכל פעם שמכניסים אותו לג'אקט אחר. הוא יכול להפוך לנגן מוזיקה עם רמקולים נאים, למכשיר ניווט, לסמארטפון או אפילו לנטבוק. כל אותם מכשירים מקבלים ממנו מייד יכולות סלולריות וגישה לרשימת אנשי הקשר ולספריית המדיה שלך. הטלפון הוא מדור 2.5 בלבד, אז אי אפשר לצפות לאינטרנט מהיר בשלב הזה. כמו כן יש למודו תמיכה בבלוטות', אך לא ב Wi-Fi.

מודו נגד הבריון השכונתי

מודו נגד הבריון השכונתי


כשמוציאים אותו מן הקופסה, אי אפשר להתעלם מהעובדה הבולטת שהוא מכשיר קטן (לא, באמת באמת) קטן. במודו טוענים שהם מחזיקים בשיא גינס לטלפון הקטן ביותר, ואנחנו בהחלט מאמינים. הוא נראה כל כך קטן עד שאתה עלול לבלוע אותו בטעות באמצע השיחה (אם פעם צפיתם בסדרה "פיוצ'רמה" אצם בודאי יודעים שבליעת טלפונים היא די נפוצה בעתיד. ובכן, בני, ברוך הבא לעתיד). זה אמנם נשמע לא רע על הנייר אבל כשאתה ממש משתמש בו ומדבר עם מישהו, אתה מתחיל להבין שיש כזה דבר (וזו הפעם הראשונה בבלוג הזה שאנחנו אומרים) "טלפון קטן מידי". מרגיש קצת מוזר לאחוז כזה מן דבר קטנטן כשמדברים, למרות שהוא כבד מספיק כדי להרגיש "נכון". דבר אחד בטוח: הוא מושך מבטים רבים של פליאה מאלו שמבחינים בו.

Push-till-click to insert the phone into the jacket

דחוף-עד-שתשמע-את-הקליק כדי להכניס את הטלפון לג'אקט

על המכשיר עצמו ישנם חמישה כפתורים לניווט ושני כפתורי שיחה סטנדרטיים, ירוק ואדום. הניווט בתפריטים קל ואינטואיטיבי, אבל לא תקבל שום קיצור דרך. הדוגמה הטובה ביותר היא כשמכניסים טקסט (למשל בכתיבת הודעת SMS). זהו תרגיל המצריך סבלנות של מומחה זן, ודומה מאוד לתהליך של רישום השם בטבלת השיאים של מכונת משחקים ישנה. מופיעה מקלדת וירטואלית על המסך, וצריך לבחור אות-אות בעזרת מקשי החיצים (מסך מגע היה עושה כאן הבדל עצום). מלבד פעולות החיוג/אנשי קשר/SMS הבסיסיות נמצאים כאן גם לוח שנה, נגן מוזיקה ותמונות. בתחתית המכשיר ישנו שקע מיקרו-USB סטנדרטי ושקע נוסף המחבר את המכשיר לג'אקטים. בצד ימין נמצא השקע ל-SIM. נראה שאי אפשר להחליף סוללה באופן עצמאי. המסך הוא בגודל 1.3" מסוג OLED עם 65K צבעים, ואינו מרשים במיוחד. עיצוב הממשק נראה עייף מעט. המסך שבמכשיר שקיבלנו נטה בבירור לגוון ירוק וזה לא היטיב את המצב בכלל.

עוד בקופסה כבל Micro USB, תוכנה לפיסי (אך לא למק) ודיבורית.

Bottom side

מלמטה

הג'אקטים שקיבלנו היו "Express Jackets". אין להם כל מטרה ממשית מלבד להפוך את המכשיר הבסיסי לשימושי מעט יותר: הם מוסיפים לו לוח ספרות וכפתורים נוספים, וכן מגדילים אותו מעט כך שיותר קל וטבעי להשתמש בו. אחד מהם נראה בסדר, שלושת האחרים נראים כאילו הגיעו אלינו הישר משנות השמונים העליזות. לכולם יש חלון קטן דרכו אפשר לראות את המסך של המכשיר שבפנים.

ערב אייטיז, משקה ראשון חינם

ערב אייטיז, משקה ראשון חינם

זה כבר יותר לעניין

זה כבר יותר לעניין

איכות הדיבור היא בסדר, שום דבר מיוחד. הרמקול שימושי למדי לשיחות, קצת פחות לשמיעת מוזיקה. אין אופציית רטט: הפרופיל השקט הוא פשוט שקט. אם לא תשים עין על הטלפון לא תדע שמישהו התקשר אליך.

שורה תחתונה: למודו יש פוטנציאל רב, אבל הוא לא מממש אותו עדיין. המכשיר הבסיסי הקטן הוא אכן קטן מאוד ובסיסי מאוד. המסך הממוצע (והזעיר) גורם לתפריטים להיראות "מנוקדים" (Dithered), ויחד עם עיצוב גרפי מיושן מעט המכשיר מרגיש כאילו יוצר לפני שנתיים-שלוש. הג'אקטים שקיבלנו לא היו סבבה כל כך, ולא היינו מסתכנים שיראו אותנו איתם ברחוב (טוב חוץ מהאחד הנורמלי).

כבר שמענו על הכרזה רשמית אחת של ג'אקט מוזיקה עם רמקולים של JBL, ויש שמועות עקשניות על ג'אקט עם מסך מגע. אם תציצו באתר של מודו תוכלו לראות שם עוד קונספטים רבים ומעניינים מאוד של ג'אקטים. ניאלץ לחכות שכמה מהם יופיעו כדי לתת חוות דעת סופית. אם שקע למודו יהפוך להיות נפוץ כמו חריץ לכרטיס זכרון, הרי שיש לנו כאן מנצח ברור. אם אף חברה נוספת לא תיענה לקריאה של מודו, הרי שהבעלים של המכשיר ימצא את עצמו עם לבנה. לבנה קטנה מאוד שיודעת לעשות שיחות טלפון.

המכשיר הבסיסי + ג'אקט אחד לבחירה נמכרים בסלקום תמורת 500 ש"ח. תוכלו לקבל חזרה את הכסף אם תמלאו שאלוני משוב ותאמרו את דעתכם על המכשיר, כך שזה בעצם בחינם. שמענו (אבל טרם בדקנו) שתוכלו לקבל SIM נוסף כך שעדיין תוכלו להמשיך לדבר בטלפון הנוכחי שלכם. תחת הנתונים האלה, זו עיסקה שאי אפשר לנצח.
Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/mmatty/webapps/mobo/wp-content/themes/convergence/single.php on line 72