גלישה מטלפונים בישראל: אייפון נגד כל השאר

Clicky הוא שירות מעולה למדידת מספר המבקרים באתר שלך. לאחרונה הם השיקו שירות חינמי חדש שנקרא Market Share, ומסכם בזמן אמת את כלל הנתונים שהם אוספים מהאתרים שמנויים אצלם. מדובר בכמות עצומה של משתמשים, ולמרבה השמחה, אפשר לסנן מתוכם את הגולשים מישראל ולראות מה המצב בארץ.

לקחנו את הנתונים שכאן (והעברנו אותם החלקה כדי שהגרף יהיה קריא יותר), וקיבלנו תמונת מצב ישראלית של הגלישה באינטרנט מטלפונים:

chart2

האייפון לסוגיו (בערך שישית מהמכשירים הם אייפודים), כמו בכל העולם, מוביל בגדול. אפשר לראות עלייה יפה של כמעט 20% לאחר ההשקה הרשמית בתחילת דצמבר. סימביאן, הרחק מאחור עם נתח שוק של פחות מ-20% (המתחלק ברובו בין הדגמים 5800d, N95, N97 וכמובן E71), בזנב נמצאים הבלאקברי (עם מגמת עלייה מסויימת בשבועות האחרונים), אחריו מכשירי האנדרואיד עם אחוזים בודדים, ולבסוף Windows Mobile ו-WebOS של פאלם בכמויות שכמעט נמוכות מידי למדידה.

מעניין לראות את החוזק היחסי של מכשירי הסימביאן של נוקיה בארץ, בזמן שבכל העולם, נתח השוק שלהם קטן בהרבה (וזה של הבלאקברי גדול יותר).

שוב, מדובר בנתוני גלישה באינטרנט ולא במספרים ממשיים של מכשירי טלפון (אפשר להניח שרובם המוחלט של המכשירים בעולם אינם תומכים בגלישה באינטרנט בצורה נוחה כמו של הסמארטפונים המודרניים יותר).

עוד נתונים מעניינים שאפשר לראות אצל Clicky:8 תגובות

מילה מהפדנטים:
ספטמבר != דצמבר.
מעניים != מעניין.

תודה שוב, עופר
הפעם פספסת אחד: אספלורר != אקספלורר

20.01.10

אין על סימביאן לדעתי :)
טוב לדעת שיש פה נתח שוק גדול

20.01.10

[...] מהבלוג "מובו" כותב על נתוני הגלישה של אייפון אל מול שאר הטלפונים החכמים באמצעות שירות חינמי חדש שנקרא Market Share מבית Clicky, המסכם [...]

[...] לקריאת הפוסט בבלוג המקור לחצו כאן. [...]

רוב משתמשי האנדרואיד מחזיקים בדפדפן סקייפייר שיש לו אפשרות לדמות עצמו
למחשב ולא למכשיר סלולרי לפיכך הנתונים האלו הם לא אמינים…

avihay
20.01.10

מגניב, טוב שיש את הפילוח. למרות שבאנליטיקס אתה יכול לסנן לפי מערכת הפעלה ואז להבין (בגדול) באיזה מכשיר גלשו :)

20.01.10

מדהים לראות את הכתבה הזאת אחרי כל כך הרבה שנים. היום המציאות היא שאנשים גולשים בסמארטפון יותר מהשולחן עבודה

20.01.10

הוספת תגובה:

מי שמגיב, מגניב

וידאו השבוע

אם מלחמת הכוכבים היה סרט צרפתי