תמונה

אפל מאבדת את זה

אנחנו כבר רגילים להתנהגות מתנשאת מצד אפל: מתגלים באגים – התעלמות, המכשירים עולים באש – שתיקה, סטיבו גוסס – הכחשה. אבל איכשהו בימים האחרונים צפים ועולים יותר ויותר עניינים, ומתחילים להצטבר למסה קריטית.

המשיכו לקרוא:

 • ה-EFF הגישה תביעה ובה היא דורשת להפוך את פריצת האייפון (Jail breaking) לחוקית: הרי הטלפון שייך לי, למה שלא אוכל להתקין בו כל דבר שאני רוצה? אפל הגיבה לתביעה בטענה המגוחכת שאם תתאפשר פריצה לאייפון, הרי שהפורצים יוכלו להשתמש בו כדי לפגוע באנטנות הסלולר, דבר שמאיים על בטחון האומה האמריקאית.
  זה טיעון מטופש כבר מהבסיס:
  אוסאמה: יש לי רעיון, בוא נתקיף הפעם את הרשת הסלולרית של הכופרים
  זארקאווי: אחלה רעיון, אבל אי אפשר. זה לא חוקי לפרוץ את האייפון
  אוסאמה: אחח.. על הכל הם חשבו כבר. טוב נחזור לחומרי נפץ רגילים

 • אפל החליטה להעיף את אפליקציית Google Voice מהחנות. למי שלא מכיר, מדובר בשירות של גוגל המאפשר לך לבחור לעצמך מספר טלפון קבוע, ולהעביר ממנו את כל השיחות שלך ולקבל אליו הודעות (ועוד מליון דברים מעולים וחינמיים). התירוץ הקלוש של אפל הפעם הוא ש-GV משכפלת חלק מהפונקציות של האייפון, ולכן עוברת על רשיון השימוש (אז למה סקייפ כן?). ברור לחלוטין ש-AT&T, חברת הסלולר של האייפון בארה"ב היא זו שדרשה להעיף את גוגל (אבל הם אומרים בתגובה: אנחנו? מה פתאום. רק אפל מחליטה מה לשים בחנות).
  זהו פחות או יותר הקש ששבר את גב הגמל, אחרי שכבר חודשים רבים אפל מעיפה ומחזירה אפליקציות מהחנות בטענות משונות.

 • לפני מספר חודשים הודיע אום מאליק (מהבלוג הידוע GigaOm) שהוא זורק את האייפון לפח כי נמאס לו מהשירות המזעזע שהוא מקבל מ-AT&T. השבוע הלכו בעקבותיו גם מייקל ארינגטון מטקקראנצ, וסטיבן פרנק (חובב מק ידוע, מהבעלים של חברת התוכנה Coda), שניהם בכלל המקרה של Google Voice. כולם אנשים בעלי משקל ומליונים של קוראים.

 • רשות התקשורת האמריקאית, ה-FCC החליטה לפתוח בחקירה רשמית כדי לבדוק את חוקיות ההסכם הבלעדי של אפל ו-AT&T, ומה הסיבה האמיתית לדחייה של Google Voice (כאמור, AT&T מיהרה להפיל את כל האשמה על אפל)

 • שני האקרים גילו פירצת אבטחה המאפשרת לכל אחד להשתלט על האייפון שלכם מרחוק באמצעות שליחה של גל הודעות SMS. הם הודיעו לאפל על הפירצה לפני כחודש, אבל (כרגיל) לא קיבלו כל תגובה. השבוע הם עמדו לתאר את הפירצה בכנס האבטחה Black Hat, ורק אז התעוררה אפל (לאחר הפרסום הרב שקיבלו השניים) ומיהרה לפרסם טלאי אבטחה, לטענתם "תוך 24 שעות מגילוי הפירצה" (אך למעשה כאמור, כחודש).

בינתיים, חברות סלולר אחרות מתחילות לצמצם את הפער ולהציג דגמים "מחסלי אייפון" אימתניים יותר ויותר (הפייבוריטים שלנו כרגע: הגיבור של HTC, רייצ'ל של סוני והשוקולד החדש של LG). אנחנו מקווים שלאפל יש שפן רציני בכובע, אחרת נאלץ להכריז שנפלה עטרת ראשנו.
Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/mmatty/webapps/mobo/wp-content/themes/convergence/single.php on line 72